Ekologia artykuł sponsorowany
1 czerwiec 2022

Zachodniopomorskie nie marnuje! Kolejne miasta walczą z marnowaniem żywności

fot. nadesłane
Prawdziwa rewolucja w Zachodniopomorskim! Koszalin i Kołobrzeg wraz z licznymi okolicznymi miejscowościami dołączają do aplikacji Too Good To Go. Od teraz mieszkańcy tych miast stali się częścią społeczności, dla której przyszłość ziemi ma znaczenie! W aplikacji dostępne są już pyszne paczki-niespodzianki z restauracji, kawiarni, sklepów i cukierni, które restauratorzy oferują na skutek wystąpienia nadwyżek.
Rewolucyjna aplikacja do walki z marnowaniem jedzenia Too Good To Go dobrze jest znana w regionie województwa zachodniopomorskiego. Przez ponad dwa lata działalności mieszkańcom Szczecina udało się uratować blisko 75 tysięcy paczek, zaoszczędzając tym samym naszej planecie emisji 185 tysięcy kilogramów CO2e. To taka ilość, jaka jest potrzebna do naładowania telefonu 32 milionów razy! Od teraz mieszkańcy nie tylko Szczecina, ale i pozostałych miast w regionie, zyskali możliwość polowania na pyszne paczki-niespodzianki z nowych miejsc robiąc tym samym dobry uczynek dla planety. To świetna okazja również dla restauratorów którzy mogą zapoznać szersze grono klientów ze swoją ofertą.

Lista miast, które dołączają do Too Good To Go jest imponująca. Mieszkańcy
Stargardu Szczecińskiego, Świnoujścia, Szczecinka, Miedzyzdrojów, Polic, Tychowa, Wałcza, Goleniowa, Gryfic, Świdwina, Pyrzyc, Myśliborza, Nowogardu, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Trzebiatowa, Darłowa, Cedyni, Czaplinka, Czerska, Chojna, Lipian, Połczyna-Zdrój, Chociwela, Jarosławca, Maszewa, Drawska Pomorskiego, Nowego Warpna, Sławna, Złocieńca, Międzywodzia, Mrzeżyna, Łobeza i Reska od teraz mogą polować na paczki w aplikacji. 

Ile miast tyle samo radości związanej z powiększającym się gronem naszej społeczności. Jestem dumna i cieszę się, że kolejne miasta dołączają do rewolucji Too Good To Go. Jestem pewna, że mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego zrobią jeszcze wiele dobrego dla idei niemarnowania żywności i uratują kolejne kilogramy pysznego jedzenia - mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.

Dzięki dołączeniu do Too Good To Go nie tylko ograniczyliśmy nadwyżki, ale także zyskaliśmy więcej gości! Uratować u nas można głównie pyszne zupy, pieczywo, a także pizzę. Cieszymy się na wspólną walkę z marnowaniem jedzenia - Artur, Restauracja Starówka, Kołobrzeg.

Już od ponad 20 lat w naszych kawiarniach serwujemy desery i przekąski przygotowane własnoręcznie. Zależy nam na jakości i świeżości naszych produktów, dlatego idea i misja jaką kieruje się Too Good To Go jest nam niezwykle bliska i z wielką chęcią podzielimy się naszymi specjałami i użytkownikami aplikacji! - Ekipa Caffe Venezia, Kołobrzeg.

Co oznacza marnowanie jedzenia?

Warto przypomnieć, że problem wyrzucania żywności dotyczy każdego z nas. Jak wskazują najnowsze badania w ramach projektu PROM, rocznie marnujemy 4,8 mln ton jedzenia! Oznacza to, że w Polsce w każdej sekundzie przez cały rok wyrzucanych do kosza jest blisko 153 kilogramy żywności w całym łańcuchu. Na całym świecie w każdej sekundzie 51 ton jedzenia ląduje w koszu, co nie jest bez znaczenia dla środowiska. Produkcja każdego produktu żywnościowego zużywa określoną ilość wody, energii i ludzkiej pracy. Wraz z wyrzucanym posiłkiem marnujemy również naturalne zasoby naszej planety oraz narażamy ją na niepotrzebną emisję CO2. Aż 10% globalnej emisji gazów cieplarnianych ma swoje źródło w zmarnowanym jedzeniu. 

O aplikacji

Too Good To Go to narzędzie dla każdego posiadacza smartfona łączące użytkowników z ulubionymi lokalami – sklepami, kawiarnami, restauracjami - które na koniec dnia przygotują pyszną paczkę-niespodziankę ze świeżą, niesprzedaną żywnością. Aplikacja pomaga nie tylko zagospodarować nadwyżkę jedzenia, ale również wspiera branżę gastronomiczną, aby ograniczać straty i szerzyć ofertę u nowych klientów. Z Too Good To Go można już korzystać w ponad 70 miastach w Polsce, a każda uratowana paczka-niespodzianka, to ekwiwalent 2,5kg niezmarnowanej emisji CO2.

Aby dołączyć ze swoim biznes do rewolucji w niemarnowaniu, wystarczy wejść na stronę: https://toogoodtogo.pl/pl/business

Lista nowych partnerów Too Good To Go w województwie zachodniopomorskim:

Caffe Venezia Moderno, Caffe Venezia, Restauracja Sublima, Hotel New Skanpol, Francesco's Pizza, Francesco's Burgers, Beach Box, 4 locos Grill House, Bistro Mersea, Trattoria Morze Pizzy, Restauracja Wichłacz, Bazar Turecki, Starówka, Coffee desk, Piekarnia Cukiernia Nizioł, Piekarnia Cukiernia Drożdżyk.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Gryfino
21.9°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:33
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gryfinie