25 maj 2022

Od 24 lutego do Polski z Ukrainy wjechało 3,592 mln osób

fot. PAP
Od początku wojny funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych z Ukrainy do Polski 3,592 mln osób - poinformowała Straż Graniczna. Ostatniej doby do naszego kraju z Ukrainy przyjechało 21 tys. osób.
REKLAMA

"Od 24 lutego funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 3,592 mln osób" - napisała w środę na Twitterze Straż Graniczna.

Jak poinformowała, we wtorek do Polski przyjechało 21 tys. osób (wzrost o 13 proc.), a w środę do godziny 7 rano 6 tys. osób (wzrost o 13 proc.).

SG przekazała ponadto, że ostatniej doby z Polski na Ukrainę odprawiono 25,3 tys. osób. Od 24.02 na Ukrainę z Polski wyjechało 1,557 mln osób.

W środę mija 91. dzień wojny na Ukrainie. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Gryfino
21.9°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:33
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gryfinie