28 marzec 2024

Jest miejsce pod nową stację pogotowia ratunkowego w Koszalinie

zdjęcie: Jest miejsce pod nową stację pogotowia ratunkowego w Koszalinie / By Marcin.pw - Own work [CC BY-SA 4.0 DEED (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)], via Wikimedia Commons
Rada Miejska w Koszalinie przyjęła w czwartek miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obejmujący jedną blisko dwuhektarową działkę w rejonie ul. Fałata wyznaczoną pod nową siedzibę stacji pogotowia ratunkowego.

Za przyjęciem uchwały zagłosowało 20 radnych, przy trzech nieobecnych. Czterech radnych nie oddało głosu.

Podjęcie uchwały, która wejdzie w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego, pozwoli na rozpoczęcie przygotowań do realizacji inwestycji.

Do sporządzenia dokumentu oraz nieodpłatnego przekazania województwu działki wyznaczonej pod nową siedzibę stacji pogotowia koszaliński samorząd zobowiązał się odpowiednio w uchwale i w liście intencyjnym w sierpniu ub.r.

Docelowo działka trafi do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, której filią jest koszalińska placówka. To WSPR zajmie się przygotowaniem i ogłoszeniem przetargu na wybudowanie stacji w Koszalinie.

Nowy obiekt ma być wykorzystywany przez sześć zespołów ratownictwa medycznego i spełniać wymagane standardy dla tego typu placówek. Obecny budynek przy ul. Kościuszki 5 od nich odbiega.

Koszt budowy wstępnie oszacowano na ok. 20 mln zł. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ jann/