Policjanci zabezpieczyli niewybuchy z czasów II wojny światowej znaleziony w lesie podczas spaceru

fot. KPP w Iławie
Pomimo upływu wielu lat, na naszych terenach, nadal odnajdywane są niebezpieczne „pamiątki” z okresu II wojny światowej. Miny, granaty, pociski, amunicja to wybuchowe „niespodzianki”, na które mieszkańcy natrafiają podczas prac budowlanych, polowych czy też podczas spacerów w lesie.
  • Zabezpieczony granat moździerzowy

We sobotę (20.05.2023 r.) policjanci iławskiej jednostki otrzymali informację, że na terenie lokalnego lasu podczas spaceru jeden z mieszkańców miasta zauważył przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce zgłoszonej interwencji pojechał funkcjonariusz z grupy minersko–pirotechnicznej Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Policjant ustalił, że jest to pocisk przeciwpancerny prawdopodobnie z zapalnikiem 37 mm z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej z Lidzbarka Warmińskiego, którzy zabrali niewybuch, celem jego zneutralizowania.

Funkcjonariusze przypominają!

pogoda Iława

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie

2024-10-25 19:00