4 maj 2022

Zgłosił się właściciel pozostawionego w Goleniowie samolotu

fot. PAP
Właściciel pasażerskiego Boeinga 737-800 pozostawionego na lotnisku w Goleniowie (zachodniopomorskie) zgłosił się po odbiór samolotu. Maszyna stała na płycie lotniska od półtora miesiąca.
REKLAMA

"Właściciel zgłosił się po ten samolot i poleciał do Katowic do hangaru. Sądzimy, że w tamtym miejscu, taką mamy informację od właściciela, będzie przygotowany dla innej linii lotniczej, aby dalej służyć i latać" - rzecznik prasowy portu lotniczego Szczecin-Goleniów Krzysztof Domagalski.

Samolot ukraińskich linii Azur Air Ukraine w marcu przyleciał do Goleniowa z Szarm el-Szejk. Podróżowała nim grupa obywateli z Ukrainy, którzy przebywali na wakacjach w Egipcie. Po wylądowaniu obsługa samolotu poinformowała pracowników lotniska, że nie są już pracownikami linii Azur Air.

Boeing 737-800 stał na lotnisku w Goleniowie półtora miesiąca. Dzienna opłata za jego postój wynosiła 600 zł.

"To jest raptem 26 tys. zł. za półtora miesiąca postoju samolotu, który waży 80 ton i zajmował powierzchnię, porównując z parkingiem, około 50 samochodów osobowych" – dodał Domagalski.

W międzyczasie maszyna przechodziła różnego rodzaju przeglądy techniczne. Jak informuje rzecznik prasowy lotniska Szczecin-Goleniów samolot wart jest około 70 mln dolarów.(PAP)

autorka: Małgorzata Miszczuk

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Gryfino
23°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:33
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gryfinie